Preloader
 
Ana Sayfa / Blog / Bölgesel SEO Nedir, Nasıl Yapılır?
22Şubat 2019

Bölgesel SEO Nedir, Nasıl Yapılır?

Bölgesel SEO Nedir?

Bölgesel SEO adından da anlaşılabileceği gibi belli bir bölge sınırlarını kapsamı içerisine alarak yapılan yerel bir çalışmadır. Bulunduğunuz şehir ya da alanınızda arama motorunda üst sıralara çıkmak istediğinizde yapılası gereken yöntemlerin başında gelir. Siteniz için doğru bölgesel SEO çalışması yaptığınızda üst sıralara kadar gelememeniz için hiçbir neden yoktur. Bu sayede de müşterilerinize ürün ve hizmetlerinizi çok daha basit bir şekilde ulaştırmış olursunuz.

Peki, yerel SEO yapılabilmesi için neler yapmak gerekiyor.

Bölgesel SEO Nasıl Yapılır?

Bölgesel SEO, yerel SEO ya da farklı bir deyişle lokal SEO işlemini yapmadan önce planlama yapmanız ve bu planlamayı da uygulamaya çevirmeniz gerekiyor. Bunun için ise izlemeniz gereken yol şu şekilde olmalıdır.

My Business Hesabı Oluşturmalısınız

Lokal SEO işlemine başlarken öncelikli olarak işletmenizi yani firmanızı Google Benim İşletmem” hizmetine kayıt işlemi gerçekleştirilmesi gerekiyor. Bu hizmet sonrasında artık haritalar üzerinde görünebilirsiniz. İnsanlar aramalar sırasında sizi Google üzerindeki konum özelliğinden görebilecekler ve bu sayede de üst sıralara kadar çıkabileceksiniz. Firmanız ne kadar çok etkileşim alırsa üst sıralara çıkmanızda o kadar hızlı olacaktır. Bunu gerçekleştirdikten sonra artık ilk adımı da atmış olursunuz.

Sitenizi Optimize Edin

Günümüzde insanlar artık internete mobil cihazlardan girerek alım yapıyor ya da ürünleri inceliyorlar. Dolayısıyla sitenize gelen trafiğin büyük bir bölümünün cep telefonundan geldiğini düşünecek olursanız sitenizin mutlaka mobil uyumlu olması gerekiyor. Eğer siteniz mobil uyumlu değilse mutlaka optimize edilmesi gerekiyor.

İlgini Çekebilir: SEO Başlığı Nasıl Oluşturulur?

Bölgesel Anahtar kelimeler

Bölgesel anahtar kelimelerinizi Google’nin sunmuş olduğu anahtar kelime planlayıcı aracı ile bulabilirsiniz. Bu sayede bu kelimeler içerisinde arama motorundan sorgulama yapıldığında siteniz üst sıralara çıkacaktır. Bunun için kelime analizi yapmanız ve ilgili anahtar kelimeleri mutlaka bulmanız gerekiyor.

Gerekli Sayfalar

Sitenize sayfalar oluştururken mutlaka kullanıcıların sizi rahat bir şekilde anlayabilmesi ve tanıyabilmesini sağlamalısınız. Hiçbir müşteri kafasında soru işareti bırakan biriyle iş yapmak istemeyecektir. bunun için sayfalarınız düzgün ve metinlerin açıklayıcı bir şekilde olması gerekiyor.

BY Blogger 0 Read More

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.