Preloader
 
Ana Sayfa / Blog / SEO Başlığı Nasıl Oluşturulur?
14Şubat 2019

SEO Başlığı Nasıl Oluşturulur?

İnternet üzerinde arama motorlarının dikkat ettikleri bir takım önemli hususlar vardr ve bunlar sizin etki alanınızı genişletmek için birden fazla anahtar kelime kullanmanızı gerektirecektir. Bunun için iyi bir SEO başlığı oluşturduğunuzda, sitenizin ihtiyacı olan doğru adımları da atmış olursunuz. SEO bir strateji doğrultusunda yapılması gerekir. Planlamış olduğunuz hedefe ilerlerken yazılarınızla içeriklerinizin de mutlaka birbirine uyumlu olması gerekiyor. Elbette ki bunu da sağlayacak en önemli şey SEO başlığı oluşturmaktır. Üstelik iyi bir başlık sayesinde arama motorlarında anahtar kelime hedeflemesiyle size ulaşılması daha mümkün olacaktır.

Web siteniz için içerikleriniz çok önemli bu nedenlede SPAM’dan uzak durmanız gerekiyor. bunun için doğru başlık ve arkasından gelecek olan açıklama metni ve son olarak etkiletlerle birlikte bir yazıyı en uygun hale getirmiş olursunuz. Sayfanızın içerisindeki metin ne kadar anlaşılır ve yalın olursa kulanıcı için anlaşılabilirliği o kadar yüksek olacağından dolayı bu o yazıyı da başarıya götürecektir.

Bir SEO başlığı hazırlarken metnin özeti çok önemli bir konu. Yani konu başlığı ile titlenin doğru ve arama motorunun istediği şekilde kullanılması gerekiyor. Mesela şöyle düşünebilirsiz, İnternet üzerinden bir arama yapan kullanıcı öncelikli olarak başlığa odaklanır ve sonrasında meta bölümünü inceler. Yazıyı ön plana çıkaracak olan ise titledir.

SEO Başlığı Nasıl Oluşturulur

SEO Başlığı ve Metinle Uyumu

Belirlemiş olduğunuz konu önemli bunun içinde hedef aldığınız konuyu olabildiğince kaliteli bir hale getirmelisiniz. internet üzerinde arama yapan kullanıcılar bir sayfaya girdiklerinde direk olarak bilgiye erişebilmek isterler. Bunun için siz içeriklerinizde giriş bölümünü özet tutabilirsiniz. çünkü kullanıcı aradığı bir bilgiyi yazıların arasından cımbızla çekmekten hoşlanmaz.  her ziyaretçi net ve kesin bilgilere odaklanır bunun içinde dolambaçlı yollardan anlatılan metinler hiçbir zaman işe yaramayacaktır. Siz içeriğinizi başlığınıza göre uyumlu hale getirdikten sonra direk olarak hedefe kilitlenmeli ve özgün bir yazı ile sonuca odaklanmalısınız.

SEO Başlığı Nasıl Oluşturulur?

Bunun için basit bir yöntem var. Dikkat etmeniz gereken nokta birden fazla kelimeyi asla birbirinin arkasına eklemeyin. Tek kelimelik bir başlık her şeyi anlatacaktır. Bir örnek vermek gerekirse şu şekilde belirtebiliriz.

Ankara’da kuru temizleme hizmeti veren kuru temizleme firmaları yerine

Ankara Kuru Temizleme Firmaları -Firma adı gibi olmalıdır.

BY Blogger 0 Read More

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.