Preloader
 
Ana Sayfa / Blog / C Class IP Nedir?
18Şubat 2019

C Class IP Nedir?

SEO konusuna ilgiliyseniz o zaman C Class IP adını çok duyarsınız. Ancak her ne kadar duymuş olsanız da nedir, ne işe yarar ve önemli midir? Gibi soruların yanıtlarını da bilmiyor olabilirsiniz. Bu makalemizde size C Class IP nedir? Bunun yanıtını verelim istedik.

 C Class Ip Ne Demek?

İnternet sitelerinin barındırılmış oldukları IP adresleri 5 ana gruba ayrılır. Bunlar ise A,B,C,D,E olarak isimlendirilir. Bunlardan en önemlilerine baktığımızda A ve B grubudur.  Bu IP’ler maliyetleri diğerlerine göre daha pahalı olduğundan dolayı site sahipleri çok fazla tercih etmezler. Lakin internet üzerinde sitenizin daha güçlü olabilmesi ve Google açısından daha dikkate alınması için rekabet çerçevesinde önemlidir. Benim sitem güçlü olsun diyorsanız onun için A ve B IP’leri tercih etmeniz gerekiyor. Fakat daha ufak olan sitelerde Google’nin ikinci sırada değer vermiş olduğu C Class IP’lerdir. Webmasterler C class IP’lere daha fazla ilgi gösterirler.

Bir örnek vermek gerekirse şu şekilde belirtelim.

Örneğin bir IP Adresi Düşünelim: 88.264.81.72

Şimdi bu IP adresini gruplara ayırmak istediğimiz zaman 1.Kısım/2. Kısım/3. Kısım/ 4. Kısım şeklinde yapalım. 3. kısımda bulunan 81 bizim için önemli olan bölümdür. Çünkü burası C Class çözümlemesi için kullanılacaktır. Örneği biraz daha açacak olursak 66.485.83.61 yani bu 83 farklı olduğundan dolayı C Class IP olarak tanımlanır.

C Class IP Nedir
C Class IP Nedir

C Class Ip Neden Önemlidir?

Google’nin istediklerini yapabilmek bir web sitesi için önemlidir. Bunun için sıralamadaki yerinizi kuvvetli bir hale getirmek istiyorsanız işi kuralına göre yapmanız gerekiyor. Google bilindiği gibi kuralları SEO uyumu şeklinde tanımlıyor. Her site ayakta durabilmek ve ziyaretçilerine görünür olabilmek için SEO kurallarına uymak zorundadır. Kurallar sürekli olarak değişiyor çünkü webmasterler de işin hilesini bulmaya çalıyorlar. Dolayısıyla Google’nin sürekli kural değiştirmesinin en önemli nedeni de bu ve buna da güncelleme diyor.

İşte tüm bu kuralları dikkate aldığımız zaman bizim sitemi için backlink çalışması yapmamız gerekiyor bunun içinde de link aldığınız IP ne kadar farklı olursa o zaman referansınız da ona göre fazla oluyor. C Class IP’lerden alacağınız backlinlerle de sitenize daha uygun fiyatlarla SEO yapmış oluyorsunuz.

BY Blogger 0 Read More

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.