Preloader
 
Ana Sayfa / Blog / İnsanların Sitenizi Takip Etmesi İçin 4 Sebep
17Şubat 2019

İnsanların Sitenizi Takip Etmesi İçin 4 Sebep

Bireysel ya da kurumsal sitelerin en büyük ihtiyaçlar içeriklerdir. bunun için her sitenin ister e-ticaret olsun ister farklı mutlaka düzenli ve günlük içerik girmesi gerekiyor. Ancak her gün blogunuza yazdığınız içerikler için saatlerinizi vermiş olmanıza karşında beklediğiniz ilgiyi göremeyebiliyorsunuz. Bu durum sizin mesainizin büyük bir bölümünü etkiliyor olsa da yine de vazgeçmemeniz gerekiyor.

Blog için yazı yazarken ise genelde tüm internet taranıp ve yeni trendler takip etmeye çalışılır. o zaman sizin de yaratıcı olmaya karar vermeniz şart.  her ne kadar uğraşırsanız uğraşın yazılarınız istediğiniz şekilde okunmuyor diye düşünebilirsiniz. o zaman dürüst olarak sorunun tam merkezine inmekte fayda var.

Neden içerikleriniz okunmuyor ve bunu değiştirebilmek için neler yapmalısınız?

Bunu size 4 madde de anlatalım.

  1. İlgi Eksikliği
İnsanların Sitenizi Takip Etmesi İçin 5

Sitenizin neye hizmet ettiği hiç önemli değil. Mesele insanları sunduğunuz şeyle ilgilenmelerini sağlamak. Kariyer sahibi işadamlarına baktığınızda defalarca başarısızlık yaşadıklarını görürsünüz ancak onların pes etmemeleri bu noktalara kadar getirmiştir. Bunun içinde siz sitenize mutlaka ihtiyacı olan ilgiyi göstermeniz gerekiyor.

  1. SEO
İnsanların Sitenizi Takip Etmesi İçin 5

Sitenizi incelediniz ve inanların nelere ihtiyacı olduğunu biliyorsunuz. Artık insanların dikkatini çekecek olan içeriklere ihtiyacınız olacak. Bunu yapmanın zor olduğunu biliyoruz çünkü siz yazdığınız zaman sanki yazılarınız özgün olmuyor gibi gelebilecektir. Yani genelde biz sitelerimize giriş yaparken aklımıza gelen konuları değil de insanların akıllarına gelebilecek konuları yazmaya çalışıyoruz. dolayısıyla bu da yazıların özgün olmayabileceği anlamına geliyor.

  1. Çok Az Promosyon
İnsanların Sitenizi Takip Etmesi İçin 5

İnternet üzerinde günlük olarak 2 milyon yazı yazılıp yayınlanıyor. Bunu da bir yıla vurduğumuz zaman yaklaşık olarak 730 milyon yeni içeriğin yazılması demek oluyor. dolayısıyla siz sitenizi tanıtmadan yazmaya çalışıyorsanız o zaman bu büyük denizin içerisinde boğulmanız da normal bir durum denilebilir

  1. Zayıf Yazılar
İnsanların Sitenizi Takip Etmesi İçin 5

Aslında bir içerik yazan kişi yazdığı şeyin boş olduğunu düşünmez bunu kabul etmek istemez ancak sizin yazdıklarınızın da boş yani zayıf olabileceğini asla unutmamalısınız. Bilgisayarınızın başına geçtiğiniz zaman mutlaka içeriği dolu olan yazılar yazmanız gerekiyor. Bunun içinde yazma becerinizin yüksek olması gerekiyor.

BY Blogger 0 Read More

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.