Preloader
 
Ana Sayfa / Blog / Sosyal Medya Paylaşımlarınız Nasıl Olmalıdır?
16Şubat 2019

Sosyal Medya Paylaşımlarınız Nasıl Olmalıdır?

Sosyal medya üzerinde doğru zamanda doğru içerikleri paylaşmak önemlidir. Bunun içinde paylaşımlarınızın fazla beğeni almasını ancak bu şekilde sağlayabilirsiniz. İnsanların dikkatlerini reklamlarınızla çekerek potansiyel müşteri kitlenizi artırabilirsiniz. Ancak tüm bunları yapabilmek içinde artık değişime ihtiyacınız olduğunu unutmayın. Sosyal medya üzerinde kendinize bir strateji belirlemeden önce şunlara dikkat etmeniz gerekiyor.

İnsanlar markanızı ve hizmetlerinizi düşünmüyor.

Etrafınızdaki insanlara şöyle bir bakın göreceğiniz tek şey kendi sorunları ve gelecek hayalleri olacaktır. Bunun içinde İnternet üzerindeki gezintilerinin ana nedeni onların yapmış olduğu paylaşımlar ve neler ürettikleri olmuştur. Yani bunlara bakarken sizin markanızı ya da imajınızı asla düşünmezler. Teknik olarak baktığımızda ise bunun herhangi bir problem olmadığıdır. Yani herkes kendi dünyasını kurmuş ve bunun içinde dikkatlerini çekmeyecek hiçbir şeyi de merak etmezler. Bunun içinde sizin kendi markanızı kendiniz oluşturarak markanızı fark etmeniz gerekiyor. Siz onlar için transa geçip onların dikkatlerini çekmeniz gerekir. Doğru bir sosyal medya kullanımının amacı ise insanların dikkatlerini çekmektir.

Sosyal medya üzerinde binlerce paylaşım olduğunu düşünürseniz bunun için sizin saniyeleriniz olduğunu unutmamalısınız. Eğer ki siz bu şansı doğru kullanamazsanız o zaman etkileşim şansınızı da düşürürsünüz hatta sıfıra iner.

İnsanların Dikkatini Nasıl Çekersiniz?

İnsanların Dikkatini Nasıl Çekersiniz?

Bu biraz zor gibi gelecektir ancak aslında zor değildir. Mesela şu şekilde anlatalım. Bizim makale başlığımızda ne yazıyor. “Sosyal medya paylaşımlarınız nasıl olmalı?” bu başlığı oluşturmamızın nedeni ise insanların internette bu aramayı çok fazla merak etmesi ve araştırması. Bu yüzden de bu başlığın doğru olabileceğini düşündük.

Yani demek istediğimiz şey tek bir cümle bile insanların dikkatini çekmeye yetecektir. Eğer ki siz bu yazıya gelip bunları okuyorsanız o zaman biz sizin dikkatinizi çekmeyi başarabildik. o zaman sizinde sosyal medya paylaşımlarında uzun uzun açıklama yapmanıza da gerek yok.  Yani burada işin Google açısından istatistikleri dikkatleri çekiyor. İçeriğiniz ne kadar uzun olursa etkileşiminiz de o kadar düşük oluyor. Metin kısaldığında aynı şekilde etkileşimde artıyor. ancak bunu bir web sitesi için değil sosyal medya paylaşımları için kastediyoruz. Sosyal medya paylaşımları yapmanız bir amacı da link çalışmasıdır. Yani amacınız hizmet ve ürünlerinize daha fazla insan çekmek ise o zaman şuna dikkat etmeniz gerekli.

Sosyal Medya Link Paylaşımında Dikkat Edilecekler?

İnsanların bu konuda en sık yapmış olduğu hataların başında linkin tam adrese gitmemesi bunun için linkinizi verdikten sonra mutlaka kontrol etmelisiniz. Paylaştığınız link mutlaka görselinizle alakalı olmalıdır.  Unutmayın ki insanlar markanıza karşı eğer ki bir antipati duyarsa o zaman belki kısa vadede etkileşim alabilirsiniz ama uzun vade de bu sizin işinize yaramayacaktır.

BY Blogger 0 Read More

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.