Preloader
 
Ana Sayfa / Blog / Responsive Tasarım Ne Demektir?
23Şubat 2019

Responsive Tasarım Ne Demektir?

Bir internet siteniz varsa ya da olmasını istiyorsanız o zaman son dönemde en çok duyduğunuz söz responsive tasarım olacaktır. Çünkü günümüz şartlarında her sitenin responsive olması şart. Peki, bunun ne demek olduğunu bilmiyorum ve merak ediyorum derseniz hemen açıklayalım. Responsive tasarım demek internet sitenizin her türlü akıllı cihazlarla uyumlu olması anlamına gelecektir. 2010 yılında geliştirilmiş olan bu sistem çok kısa süre içerisinde tüm dünyaya yayılarak popüler bir hale de gelmiştir.

Responsive tasarım sayesinde sitenize mobil cihazlarından girmek isteyenler çok basit bir şekilde ulaşabilirler ve küçücük cihazlarda bile ekran hem anlaşılır, hem net ve hem de içeriğindeki her türlü bilgiyi rahatlıkla size iletebilecektir. Web tasarımı oluşturulurken daha önceleri masaüstü, tablet ve mobil versiyonlar şeklinde tasarlanırdı ancak günümüzde geliştirilmiş olan bu sistem sayesinde sitenizi artık tek bir tasarımla her ortamda rahatlıkla açabiliyorsunuz.

Responsive Tasarım

Respensive olmayan bir internet sitesine mobil cihazlardan giriş yapan kullanıcılar bu sitede gezmek ve kalmak istemeyeceklerdir. Çünkü site dağınık görüldüğü için hiç kimse bununla uğraşmak istemezler. Eğer girdikleri site responsive tasarım olarak hazırlanmış ise bu durumda hiçbir sorun yaşanmayacaktır. Okumak istenilen bilgi açık ve net olduğu sürece kişi bundan sonra aynı siteyi daha sonrasında da ziyaret edebileceklerdir. Site menüleri site üzerinde düzgün bir şekilde mutlaka yerleştirilmiş olması gerekir. Ancak tüm bunları yapan ekibinde kesinlikle iyi bir tasarım bilgisi ve zekasının olması da şarttır.

Responsive Tasarım Ne Demektir?

Biz firma olarak siz değerli müşterilerimize hizmet verirken her zaman kalitemizi ve tasarım zekamızı da konuşturur ona göre hareket ederiz. Kısıtlı olan bir alanı kullanışlı bir hale getirmek ancak uzman bir deneyim sonrasında olacaktır. bunun için biz yaptığımız bundan önceki referanslarımızda her zaman bunu önde tuttuk ve bundan sonra da tutarız.

Arama motorlarının sizi ciddiye almasını istiyorsanız ve sitenizin üst sıralarda olmasını istiyorsanız responsive SEO çalışmasında önemli bir etkiye sahiptir. Bir internet sitesinin arama motorlarında daha görünür olması isteniyorsa mutlaka bu hususa dikkat edilmesi gerekli olacaktır.

BY Blogger 0 Read More

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.